b_Newsتازه تر از تازه رسید!

پرده نمایش وزارت؛ این قسمت شنا

تاریخ: 1396/10/05
زمان: 00: 00
نوع: گزارش
هنوز جو حواشی انتخابات تکواندو با دخالت عجیب و واضح وزارت ورزش آرام نشده که موضوع دیگری این بار برای شنا سر زبان ها افتاده است.

هدیه خطیبی/ هر دم از این باغ بری می رسد، تازه‌تر از تازه‌تري مي‌رسد. هنوز جو حواشی انتخابات تکواندو با دخالت عجیب و واضح وزارت ورزش آرام نشده که موضوع دیگری این بار برای شنا سر زبان ها افتاده است.

ماجرا این است که مهلت تعیین شده برای ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در حالی 16 مهر به پایان رسید و 12 نفر ثبت نام کردند که برخلاف آیین نامه انتخابات مبنی بر اینکه اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده باید حداقل 15 روز قبل به خود کاندیدا ابلاغ و 10 روز قبل از انتخابات اعلام عمومی شود، هنوز تکلیف کاندیداهای این انتخابات مشخص نیست و زمان برگزاری انتخابات نهم دی تعیین شده است.

برخی ها اختلاف بین برانوش نیک‌بین، سرپرست اسبق فدراسیون شنا و مدیرکل فعلی امور وزارتی با محسن رضوانی، رییس فعلی این فدراسیون را دلیل اصلی این تعلل می‌دانند.

همچنین گفته می‌شود چون محسن رضوانی از جمله روسای فدراسیون‌هایی بود که در دوره قبلی انتخابات کمیته ملی المپیک حاضر به حمایت از برخی‌ها برای دبیرکلی کمیته ملی المپیک نشد، حالا محکوم است که روزهای پایانی حضورش در فدراسیون شنا را پشت سر بگذارد !

 

دردسرهای بله قربان نگفتن !

اما نکته مهم تر این است که از گوشه و کنار شنیده می شود که رضوانی حاضر نشده برای رای اش در انتخابات کمیته ملی المپیک تضمینی به آقایان بدهد! و به همین دلیل مورد غضب واقع شده و طبیعی است که بخواهند او را از دور خارج کنند تا در مهره چینی ها جای خالی باقی نماند.

همان طور که خادم هم کلا از این مقوله جداست و وزارت از رای قاطعانه او در مجمع شکست سختی خورد و می داند رای او را در انتخابات کمیته قطعا ندارد.

صحبت های مختار کلانتری کاندیدای ریاست فدراسیون تکواندو هم معاون وزیر را در منگنه گذاشت. مخصوصا جمله ای که گفت :«من در انتخابات فرمایشی شرکت نمی کنم.» او بعد از صحبت در گوشی با داورزنی انصراف داد و معتقد بود برنامه عوض شده و پشتش را برخلاف صحبت های قبلی خالی کردند.

در کنار این موارد کشتی، تکواندو و شنا، اقدام به نام نویسی نصرا... پریچهره سرپرست بسکتبال برای انتخابات که با فشار رسانه ها به نتیجه نرسید، شرط داوری برای پذیرفتن سرپرستی بوکس و نام نویسی و تایید صلاحیتش برای انتخابات و اظهار نظر یک باره داورزنی مبنی بر کناره گیری او، ماجرای تیراندازی و جودو با دخالت های آشکار و تحمیل کردن درخشان به جودو را هم در نظر بگیرید تا بیشتر با مهره چینی برای انتخابات کمیته ملی المپیک که بخش مهم و پر تعداد اعضای مجمع اش را روسای فدراسیون ها تشکیل می دهند، آشنا شوید !

 

دوست وزیر منتظر ریاست بسکتبال !

جدا از رویه عجیب و نوعی لجبازی با رضوانی و انتخابات شنا، حالا در جدیدترین شنیده ها از تکاپو برای انتخابات بسکتبال هم شنیده می شود که یکی از کاندیداها به واسطه دوستی نزدیک با شخص وزیر با وجود اینکه بازنشسته است اما در حال گرفتن مدرک دکترا است تا بتواند پنج سال بیشتر خدمت کند. گویا این فرد منتظر پست مهم دیگری در فوتبال بوده که وقتی نصیب اش نشده حالا در انتظار جبران با ریاست در بسکتبال است!

بسکتبال که در دوران پسا مشحون درگیر چند دستگی شده، هوشیاری روسای هیات ها برای انتخاب گزینه مستقل که بر اساس وابستگی ها یا قرارهای آینده پا به رقابت نگذاشته را در روزهای ضیافت آنچنانی برج میلاد و تلاش برای لابی با وزیر، شدیدا می طلبد.

در بین تمام این اتفاقات سکوت وزیر نسبت به حواشی که نزدیکانش به نام وزارتخانه او شکل دادند، قابل تامل است!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.