b_Newsموج انتخابات به فدراسیون معاون وزیر رسید

چشم والیبال به «ضیا» روشن می شود

تاریخ: 1396/10/07
زمان: 13: 29
نوع: گزارش
انتخابات فدراسیون والیبال در حالی پنجشنبه برگزار می شود که پیش بینی نتیجه آن کار چندان سختی نیست.

هدیه خطیبی/ امروز، روز سرنوشت برای والیبال نیست! درست است که انتخابات فدراسیون والیبال به واسطه پست معاونت محمدرضا داورزنی در وزارت ورزش و حکم سرپرستی او پیش از موعد چهارساله برگزار می شود اما پیش بینی اینکه که امروز چه کسی رای قاطعانه می آورد، اصلا سخت نیست. البته ممکن است در کنار او نامزدی شبیه عباس جدیدی کمی فضای مجمع را عوض کند اما منتظر شگفتی از مجمع امروز والیبال نباشید!

 

تغییر مسیر با بلند پروازی

نهم بهمن 95 یعنی در حدود 11 ماه پیش محمدرضا داورزنی با حکم مسعود سلطانی فر جای نصرا... سجادی را به عنوان دست راست وزیر گرفت. چند روز بعد او به بهانه پست های آسیایی اش با بیان اینکه :«من عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا هستم و تا سال 2020 در والیبال خواهم بود اما کارم را در فدراسیون ایران به عنوان سرپرست دنبال می‌کنم تا شرایط مناسبی برای این فدراسیون ایجاد شود» همزمان کارش را در وزارت و فدراسیون ادامه داد.

وقتی موج انتخابات ها با در نظر گرفتن انتخابات کمیته ملی المپیک آغاز شد، داورزنی گزینه جایگزین اش در فدراسیون را آماده داشت.او از مدت ها قبل راه را برای احمد ضیایی نایب رییس فدراسیون هموار کرده بود حتی در یکی از اجلاس ها (مجمع عمومی کنفدراسیون آسیا) ضیایی هم همراه داورزنی حضور داشت و برخی ها گفتند سرپرست والیبال از این فرصت برای معرفی ضیایی به آسیایی ها استفاده کرده است.

در حالی که داورزنی می توانست تا دهم بهمن 98 برای سومین دوره متوالی پس از محمدرضا یزدانی خرم رییس والیبال باقی بماند اما با سودای مقامی بالاتر مسیر والیبال را هم تغییر داد. امروز قرار است محمدتقی حسن‌زاده، کریم فروزان، احمد ضیایی، بهنام محمودی و امیرحسین منظمی با یکدیگر برای صندلی ریاست 4 سال آینده این رشته به اصطلاح رقابت کنند.اما در اصل رقابت بین ضیایی و بهنام محمودی که به شدت پیگیر تایید صلاحیتش بود و تهدید کرد اگر با آبرویش بازی کنند، ساکت نمی ماند خواهد بود.رقابتی که می توان گفت با عدد تقریبی 40 بر هیچ به سود گزینه وزارت یا سرپرست فدراسیون به نتیجه می رسد.

 

پشت داورزنی مخفی نشو!     

اما بهنام محمودی تازه دیروز از بابت تایید صلاحیتش خیالش راحت شد و گفت:«اگر داورزنی خودش در انتخابات حضور پیدا می‌کرد، به خودم اجازه حضور نمی‌دادم. حالا که داورزنی نیست، نیاز دیدم خودم وارد میدان شوم. عملکرد گزینه‌ای که آقایان زیاد در مورد آن صحبت می‌کنند در طول 9 سال مشخص است. به نظر من این فرد نباید خود را پشت داورزنی و افتخاراتش مخفی کند. من هرگز نگفتم اگر رای نیاورم و یا تایید صلاحیت نشوم، خانواده والیبال پشیمان خواهند شد و هیچ کسی را به افشاگری تهدید نکردم اما گفتم اگر در این مسیر با آبروی من بازی شود، این موضوع را پیگیری خواهم کرد و اجازه نمی‌دهم حقم ضایع شود.»

 

ریموت کنترل با برد بالا از وزارت؟!

این روزها داورزنی که همیشه به مدیر خوشنام و موفق والیبال شهرت داشته و کمتر مو لای درز کارش در والیبال رفته به شدت زیر فشار و انتقاد مهندسی انتخابات فدراسیون ها است تا جایی که بعد از یکی از مجامع گفت:«چیزی نمانده که به ما نگویند!»

به هر حال برخی مصداق های عینی و اظهارنظرهای رسمی راه دفاع از او را بسته و دخالت وزارت در انتخابات را علنی کرده است.

گفته می شود امروز رییس چهار سال آینده والیبال در حالی به صورت رسمی اعلام می شود که سایه داورزنی روی این رشته می ماند و حتی برخی ها پا را فراتر گذاشتند و عنوان کردند امروز رییس نمایشی و تشریفاتی والیبال معرفی می شود چراکه همچنان خود داورزنی سکان دار بلندقامتان خواهد بود.

والیبال پیشرفت و جهش اش را از سال های 2008 و 2009 با قهرمانی در جام کنفدراسیون ها و نایب قهرمانی در آسیا آغاز کرد و پله پله تا موفقیت بزرگ تر پیش رفت.

امروز برای والیبالی که المپیک را با رتبه پنجمی تجربه کرده، تا سکوی چهارم لیگ جهانی بالا آمده و در قهرمانی جهان ششم شده آرزوهای کمتری در سطح جهان باقی مانده و همین موضوع توقع مردم را بسیار بالا برده و کار مدیران را سخت تر کرده است. بنابراین خود داورزنی هم با کنترل از راه دور در کنار رییس آینده فدراسیون کار راحتی پیش رو ندارد.

در مجمع امروز طبق آنچه دیروز اعلام شد، مهدی مهدوی، پاسور سابق تیم ملی والیبال و کاپیتان کنونی تیم بانک سرمایه و رسول آقچه‌لی، کاپیتان تیم ملی والیبال جوانان و مهسا صابری به عنوان نماینده بازیکنان حضور خواهند داشت. همچنین پیمان اکبری، سرمربی تیم والیبال پیکان و مربی تیم ملی به عنوان نماینده مربیان حاضر خواهد بود. ابراهیم فیروزی نیز نماینده داوران خواهد بود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.