b_Newsرسول خادم همه را شکست داد و به قهرمانی رسید!

سامان عبدولی: هم خودم و هم سعید به اوزان المپیکی برمی گردیم

b_News ولاسوف را دعوت کردیم به اندیمشک بیاید، او خیلی خوش اخلاق است
تاریخ: 1396/10/08
زمان: 13: 36
نوع: گفتگو
یکی از فرنگی کارانی که با بیمه رازی به مقام قهرمانی مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان دست یافت، سامان عبدولی بود که در وزن جدید 63 کیلوگرم به میدان رفت.

حامد جیرودی/ یکی از فرنگی کارانی که همراه با بیمه رازی به مقام قهرمانی مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان دست یافت، سامان عبدولی بود که در وزن جدید 63 کیلوگرم به میدان رفت و در فینال توانست بهنام مرادی از سینا صنعت ایذه را با نتیجه 9 بر یک شکست دهد تا در قهرمانی تیمش موثر باشد. این موضوع باعث شد تا به سراغ این کشتی گیر اندیمشکی برویم و با او صحبت کنیم. عبدولی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که هم خودش و هم برادرش سعید عبدولی برای مسابقات آینده به اوزان المپیکی برمی گردند تا مشکلی برای حضور در المپیک نداشته باشند.

 

از قهرمانی با بیمه رازی برای مان بگو.

این یک پروسه 10 ماهه بود که ما آن را در بیمه رازی شروع کردیم و یک تیم خوب و پر ستاره داشتیم و توانستیم خدا را شکر به قهرمانی جهان برسیم. البته سینا صنعت هم سرمایه گذاری خوبی انجام داده بود ولی بچه های ما با همدلی توانستند به موفقیت برسند. ما سال گذشته به مقام سوم رسیده بودیم اما برادران انصاری در بیمه رازی زحمت زیادی کشیدند که این تیم تشکیل شود و در نهایت با مربیگری حسن رنگرز به مقام قهرمانی رسیدیم. در تیم ما نفرات خوبی حضور داشتند. به خصوص برادرم سعید که در هر تیمی که هست، روحیه جنگندگی و تلاش خود را به همه منتقل می کند.

 

این که سعید، ماکسیم مانوکیان ارمنستانی که قهرمان جهان است را شکست داد، خیلی جالب توجه بود.

بله. البته قبل از این که سعید با مانوکیان مسابقه دهد، از هر کسی که می پرسیدی می گفت مانوکیان برنده می شود اما سعید باز هم قدرت خود در کشتی را نشان داد و به همه خودش را ثابت کرد. مربیان ما مهرداد و مهرزاد هم خیلی زحمت کشیدند.

 

سعید در این مسابقات در وزن 82 کیلوگرم روی تشک رفت اما علی اشکانی می گوید این وزن المپیکی نیست و از رفتن او به این وزن ناراحت بود.

سعید خودش می خواست در 77 کیلوگرم کشتی بگیرد اما تیم ما در آن وزن رومن ولاسوف را داشت و برای همین به سعید پیشنهاد شد به 82 کیلوگرم برود و مسابقه دهد اما مشکلی وجود ندارد. او دوباره برای مسابقات بعدی به وزن 77 کیلوگرم برمی گردد. این چند کیلو که چیزی نیست. صد کیلو هم باشد، سعید آن را کم می کند. خود من هم در این مسابقات در 63 کیلوگرم کشتی گرفتم اما وزن من هم المپیکی نیست و باید به 60 کیلوگرم برگردم. ما خودمان آقای اشکانی را خیلی دوست داریم و حتما با نظر ایشان کار می کنیم تا تیم ملی به موفقیت برسد.

 

حضور ولاسوف هم در ترکیب بیمه رازی خیلی جالب بود.

ولاسوف به نظر من یک اعجوبه است. کسی که دو مدال طلای المپیک و سه مدال طلای جهان دارد. ضمن این که خیلی هم با اخلاق است. ما قبلا فکر می کردیم که اخلاق روس ها طوری نباشد که با آدم خوش و بش کنند اما ولاسوف خیلی هم شوخی می کرد و با بچه ها دوست شد.

 

پس پسر خوبی است؟

آدم با معرفتی است. خیلی متین و خوش اخلاق است. سعید هم از او دعوت کرد که به اندیمشک بیاید.

 

پس از حضور در ایران راضی بود.

بله. خیلی راضی بود. عشق ایران را پیدا کرد. گفت فرصت کنم می آیم اندیمشک را هم می بینم. حمید سوریان را هم که دید و بعد هم گفت پیش شما هم می آیم.

 

حالا قرار است در جام تختی هم کشتی بگیری؟

راستش را بخواهید بعید می دانم. چون پایم ضرب خورده است و دچار کشیدگی شده اما قطعا خودم را برای مسابقات انتخابی تیم ملی می رسانم.

 

فکر می کنی بتوانی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا تیم ملی را همراهی کنی؟

بازی های آسیایی یکی از پله هاست اما پله اصلی نیست. من می خواهم طوری کشتی بگیرم که دیگر حرف و حدیثی وجود نداشته باشد و با تمام قوا برای تیم ملی آماده شوم.

 

از کرامت برادرت چه خبر؟

کرامت هم خوب است، به او گفته ایم که به 67 کیلوگرم برود اما خودش می خواهد در جام تختی در 63 کیلوگرم کشتی بگیرد.

 

با او مسابقه نمی دهی؟

(می خندد) کرامت اعجوبه است. ان شاءا... که خدا هم کمکش کند.

 

در مورد انتخاب مجدد رسول خادم به عنوان رییس فدراسیون کشتی چه نظری داری؟

آقا رسول در این چند سالی که بوده، انصافا خوب کار کرده است. من فکر نمی کنم کسی در این سال ها به اندازه او به کشتی خدمت کرده باشد. خوشحالم که دوباره خودش کاندیدا شد و به قول معروف همه را هم شکست داد و به قهرمانی رسید! (می خندد)