b_Newsدوران پسا داورزنی با ضیایی شروع شد

داورزنی: چهار تا حمله مجازی چیزی نیست، برخی همه چیزشان را برای این مملکت دادند

b_News بهنام محمودی : امیدوارم به قول های شان عمل کنند
تاریخ: 1396/10/09
زمان: 14: 16
نوع: گزارش
هر چقدر انتخابات والیبال پیش از برگزاری به بهانه تایید صلاحیت نشدن بهنام محمودی پر ماجرا بود، به همان اندازه در روز برگزاری آرام سپری شد.

هدیه خطیبی/ هر چقدر انتخابات والیبال پیش از برگزاری به بهانه تایید صلاحیت نشدن بهنام محمودی پر ماجرا بود، به همان اندازه در روز برگزاری آرام سپری شد تا طبق پیش بینی ها احمد ضیایی جای محمدرضا داورزنی را روی صندلی ریاست بعد از 11 سال بگیرد.

 

بهنام، عباس جدیدی نشد !

نخستین موضوعی که در آغاز انتخابات والیبال به چشم آمد، غیبت بهنام محمودی بود.هیچ کس متوجه نشد چرا او که تا یک روز قبل از مجمع به شدت پیگیر تایید صلاحیتش بود و دست آخر تایید شد، به مجمع نیامد؟ آیا او بهانه نداشتن زمان کافی بعد از تایید صلاحیت برای رای جمع کردن را دارد یا چون نظر اعضای مجمع را که دنباله رو همان راه داورزنی بودند، می دانست تصمیم گرفت که نیاید ؟

محمودی همان روز در حالی که تلفن همراهش را خاموش کرده بود، به ایسنا گفت:«یک روز بیشتر وقت مناظره نداشتم.برنامه‌های بسیار خوبی با کمک خانواده‌ والیبال، پیشکسوتان، تحصیلکردگان و زحمتکشان والیبال نوشته شد اما به توصیه دوستان بنده انصراف خود را اعلام می‌کنم. امیدوارم رییس جدید فدراسیون والیبال قول و وعده‌هایی که داده است را عملیاتی کند و به لیگ والیبال ما که نقطه ضعف ما است کمک کند؛ به والیبال ساحلی و لیگ والیبال بانوان کمک شود و در المپیک ۲۰۲۰ قول دادند روی سکو بروند. همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان در سال قول دادند که به فدراسیون والیبال بیاورند. ان‌شاءا... که این امر محقق شود. دوست دارم که والیبال در آرامش باشد و دوست دارم که والیبال پیشرفت کند. به دنبال پست و سمتی هم نیستم.»

به هر حال بهنام محمودی عباس جدیدی در مجمع انتخابات والیبال نشد تا همه چیز روی روال آرامی پیش برود.

 

انتقادهای عجیب یک کاندیدا

قبل از مجمع کریم فروزان هم به نفع ضیایی کنار رفت تا با انصراف محمودی سه نفر فرصت اعلام برنامه پیدا کنند.در این بین امیرحسین منظمی هم بعد از تعریف از عملکرد داورزنی انصراف داد تا گوی رقابت تقریبا نمایشی بین محمدتقی حسن زاده و احمد ضیایی بماند.حسن زاده که از بین 44 رای فقط یک رای داشت متفاوت تر از بقیه انتقادهایی را به ساختار ناکارآمد فدراسیون (!) و کمیته ها داشت و در جمله عجیبی گفت برنامه ای برای توسعه والیبال در چندین سال گذشته نداشتیم ! بعد از او ضیایی ترجیح داد خودش را در قالب کلیپ به مجمع بیشتر معرفی کند.او در بین اهدافش همان هایی را مطرح کرد که پیش از این در برنامه های داورزنی بوده مثل روی سکو رفتن در المپیک 2020 و ...

تاخیر 20 دقیقه ای شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک و ورود مسعود سلطانی فر وزیر ورزش بعد از 50 دقیقه به مجمع جای سوال داشت !

 

وقتی که اشک داورزنی در آمد

اما پس از شمارش آرا در اقدام جالبی کلیپی از آنچه به قول راوی معمار والیبال نوین در 11 سال گذشته برای این رشته به یادگار گذاشته پخش شد.در این کلیپ داورزنی که این روزها در مقام معاون وزیر فشارها و انتقادهای زیادی را برای انتخابات تحمل کرده، جمله قابل تاملی را گفت.او عنوان داشت:« چهار تا حمله مجازی چیزی نیست، افرادی داریم که همه چیز خود را برای این مملکت دادند...»

در حالی که راوی کلیپ از لقب هایی مثل دوران رشد موشکی والیبال ایران یا دوران روشنایی چراغ خانه والیبال صحبت می کرد، داورزنی نتوانست جلوی اشک هایش را بگیرد.

در قسمت دیگری از این کلیپ هم گفته شد که 11 سال حال مردم با والیبال خوب بوده و 23 نشان آسیایی و جهانی در رده های مختلف ملی کسب شده، همچنین داورزنی شیرین ترین خاطره اش از تمام این سال ها را تحقق رویای 52 ساله و صعود تیم ملی والیبال به المپیک عنوان کرد.

 

حرف هایی خارج از شأن والیبال

داورزنی بعد از پایان مجمع در جمع خبرنگاران هم در خصوص نبودن بهنام محمودی و اینکه گفته شده انتخابات مهندسی شده و از قبل رییس فدراسیون انتخاب شده، گفت:«من هم تازه امروز (پنجشنبه روز انتخابات) متوجه این موضوع شدم که آقای محمودی در مجمع حضور پیدا نکردند. امیدوار بودم در مجمع حضور پیدا کنند و برنامه‌های شان را ارایه دهند، خیلی زشت است که بخواهیم راجع به این مسایل و اینکه انتخابات مهندسی شده، صحبت کنیم. اینکه نمی‌دانم چرا نیامده، باید بررسی شود اما باید بگویم آراء مخفی است، هرکس که دوست دارد می‌تواند رای بدهد. دیدید که من رای ندادم.دوستان باید احترام بگذارند به کسانی که رای دادند اگر دل شان می‌سوزد، باید همکاری کنند و حرف‌هایی نزنند که واقعا در شأن فدراسیون والیبال نیست.»

 

اولین کار ضیایی

احمد ضیایی پس از انتخابش به عنوان رییس جدید فدراسیون والیبال گفت:«قبل از مجمع به من گفته بودند که شما چقدر شانس رییس شدن دارید که من به هیچ کدام از آن حرف‌ها جواب ندادم. پیش از مجمع ارتباط تنگاتنگی با اعضای مجمع داشتم و در برنامه‌هایم گفتم چون ۱۰ سال بوده‌ام، نباید نقد نکنم. هیچ برنامه‌ای مصون از بازنگری نیست و من هم تافته جدا بافته نیستم. اولین کار این است که به اتفاق هیات‌های استانی برنامه ساختار جدید فدراسیون را طراحی کنیم.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.