b_Newsبهنام محمودی: 28 رای داشتم اما

نمی‌خواستم خلاف جریان آب شنا کنم !

تاریخ: 1396/10/10
زمان: 10: 14
نوع: گزارش
بهنام محمودی نامزد انصرافی انتخابات فدراسیون والیبال بعد از چند روز که از انتخابات این رشته می گذرد، صحبت های جالبی را مطرح کرد.

بهنام محمودی نامزد انصرافی انتخابات فدراسیون والیبال بعد از چند روز که از انتخابات این رشته می گذرد، گفت:شب قبل از انتخابات بود که قصد داشتم به هتل محل اقامت روسای هیئت‌ها بروم اما اجازه چنین کاری را ندادند. پس از این اتفاق به خانه رفتم و دیدم که مادرم به شدت بیمار شده و او را به بیمارستان رساندم و تا ساعت 5 صبح هم بالای سر مادرم بودم.همین الان هم مادرم در بیمارستان بستری است. با این حال وقتی دیدم شرایط حضورم در انتخابات مهیا نیست با دوستانم مشورت کردم و به این نتیجه رسیدم که در مجمع شرکت نکنم.

محمودی با اشاره به این که حضورش در انتخابات فدراسیون والیبال به صلاح نبود، تصریح کرد: با توجه به روحیه بدی که به خاطر بیماری مادرم داشتم امکان داشت که به مجمع بیایم و حرف‌هایی بزنم که به صلاح نبود. البته من حدود 28 رای قطعی داشتم اما وقتی وزارت ورزش از فرد دیگری حمایت کرد نخواستم بر خلاف جریان آب شنا کنم. وقتی چنین شرایطی را دیدم به این نتیجه رسیدم که انصراف بدهم چون حضورم در فدراسیون والیبال خلاف میل وزارت ورزش بود. من از خدا می‌خواهم که دوستان به قول‌هایی که دادند عمل کنند. البته باید به مجمع می‌آمدم و انصرافم را به صورت حضوری می‌گفتم اما اگر می‌آمدم بعضی حرف‌ها را برنمی‌تابیدم و مجبور بودم که خیلی حرف‌ها را بزنم.من به دنبال لجبازی نیستم و وقتی تصمیم گرفتم برای انتخابات نامرد شوم به این نکته واقف بودم که باید خیلی گذشت‌ها را داشته باشم و آستانه تحملم را بالا ببرم. در نهایت از نامزدی فدراسیون والیبال کناره‌گیری کردم.

پیشکسوت والیبال ایران با اشاره به این که هدفش حفظ آبروی والیبال است، تصریح کرد: من با ضیایی تماس گرفتم و گفتم که هدفم کمک به والیبال است. البته باید از روسای هیئت‌ها و اعضای مجمع به خاطر عدم حضورم در مجمع عذرخواهی کنم.

محمودی در پایان خاطرنشان کرد: فروزان که به نفع ضیایی کنار کشیده می‌تواند 100 میلیارد تومان به فدراسیون والیبال کمک کند. امیدوارم این اتفاق خیلی زود رخ دهد و منظمی هم همان طور که قول داده قرار است چشم عقاب و توپ والیبال بسازد.من در طول سال‌های گذشته هیچ وقت دنبال پست و مقام نبودم اما در کنار والیبال بودم و سعی کردم به نفع والیبال ایران عمل کنم و دنبال قدرت و شهرت نیستم و نمی‌توانم 100 میلیارد تومان آورده داشته باشم بنابراین تصمیم گرفتم فضا را برای دوستانی که از عهده این قول‌ها برمی‌آیند باز بگذارم.هم فروزان و هم منظمی در تیم ضیایی هستند و به نظرم ضیایی باید از آنها در فدراسیون استفاده کند.

 

تحلیلی بر آنچه بهنام محمودی ادعا کرده

فرصت سوزی یا ۲۸ رای واقعی؟

 

فرزاد کفیلی

بهنام محمودی از اولین لژیونرهایی والیبال ایران و کاپیتان اسبق تیم ملی از چه حرف می‌زند؟‌ او اکنون و بعد از برگزار شدن مجمع انتخاب رییس فدراسیون والیبال و حاضر نشدن در مجموع از ۲۸ رای قطعی‌اش سخن می‌گوید می‌زند و تکرار می‌کند که حرف‌هایی در میان بوده که در اگر درمجمع حضور می‌یافت آن‌ها را بر زبان جاری می‌کرد.

او از چه حرف می‌زند؟ آیا جز این است که اگر حرف و حدیثی بوده و او اکنون از مردم و علاقه‌‌مندان به والیبال مخفی نگه می‌دارد ظلمی آشکار روا داشته است؟

محمودی هم در دوران بازیگری شخصیتی موفق بود و هم بعد از دوران بازی‌گری در فعالیت‌های اقتصادی. او بعد از کنار گذاشتن والیبال از خود شخصیتی میانه‌رو و معطوف به فعالیت‌های اقتصادی نشان داد که کمتر حاضر شد با پذیرفتن موقعیت‌های شغلی در والیبال پرداختن به فعالیت‌های اقتصادی‌اش را کنار بگذارد. او در اوج حضور ورزشکاران در شوراهای شهر به شورای چهارم کرج راه یافت و بعد از آن هم نامزد نمایندگی مجلس شد که گفته شد صلاحیت او تایید نشده. محمودی در آخرین تلاش خود نامزد ریاست فدراسیون والیبال شد و تنها دو روز مانده به انتخابات صلاحیت او تایید شد درحالی که در فهرست ابتدایی نامزدها حضور نداشت.

این شفاف نبودن درباره تایید یا تایید نشدن صلاحیت خود مشکل بسیار بزرگی بر سر شفافیت کاری در ایران است و به حق می‌توان پرسید چطور ممکن است در یک هفته فردی که تایید صلاحیت نشده چنان تغییر کند که صلاحیتش برای ریاست فدراسیون تایید شود.  با گذر از این عدم شفافیت اینکه بهنام محمودی عنوان می‌کند ۲۸ رای قطعی داشته اما نخواسته بر خلاف آب شنا کند این شائبه را ایجاد می‌کند که او منافع حکومتی و دولتی وزارت ورزش را بر صلاح والیبال که انتخاب او بوده ترجیح داده است.

هر دو طرف شفاف سحن نمی‌گویند. هم آن که در یک هفته رای به صلاحیت فردی می‌دهد و هم آنکه می‌گوید ۲۸ رای داشته اما نمی‌گویند که این ۲۸ نفر چه کسانی بودند که کوچک‌ترین صدایی از آن‌ها در حمایت از محمودی بلند نشده است.

تفاوتی ایجاد نشده است. انتخابات فدراسیون‌های در تمام چهار دهه پس از انقلاب اسلامی بدون شفافیت لازم و دموکراسی کامل انجام شده و جز مواردی خاص نتایج آن همواره از قبل قابل پیش بینی بوده است. کما اینکه محمودی به عنوان چهره‌ای از بدنه والیبال حداقل با حضور در مجمع می‌توانست زبانی برای مطالبات بدنه اصلی والیبال ایران باشد مقابل مدیرانی که از خارج ورزش می‌آیند اما او حتی از این فرصت کوتاه هم استفاده‌ای نکرد و سنگ روی سنگ آن چیز هایی که شفاف نیست، گذاشت.





توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.