b_Newsداورزنی می گفت باید از هیات رییسه شروع کنم/شاید فکر کردند معروف پارتی بازی می کند

بهنام محمودی: به من توصیه شد که نیایم!

تاریخ: 1396/10/11
زمان: 15: 14
نوع: گفتگو
بهنام محمودی کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال که در مجمع انتخاباتی حاضر نشد، پاسخگوی سوالات «گل» بود.

حامد جیرودی/ انتخابات ریاست فدراسیون والیبال در حالی برگزار شد که به نظر می رسید که بهنام محمودی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال، یکی از کاندیداهای اصلی این انتخابات باشد اما او پس از مشکلاتی که بر سر احراز صلاحیت اش به وجود آمد و بعد تاییدیه حضور در آن را گرفت، ترجیح داد تا در روز انتخابات، در مجمع فدراسیون حاضر نشود و به این ترتیب، ضیایی که پیش از این نایب رئیس فدراسیون والیبال بود، به عنوان رئیس جدید این فدراسیون انتخاب شد. برای بررسی چرایی نرفتن محمودی به مجمع به سراغ او رفتیم.

 

چه شد که تصمیم گرفتید تا در انتخابات فدراسیون والیبال شرکت نکنید؟!

من در ابتدا می خواهم سلامی عرض کنم به تمام کسانی من را حمایت کردند، از بازیکنان، هیات ها، بانوان، آقای یزدانی خرم و عذر خواهی می کنم که نتوانستم در این انتخابات شرکت کنم. می دانید که من تا چند روز قبل از انتخابات درگیر گرفتن مجوز حضور در انتخابات بودم. شب انتخابات هم مادرم مریض شد و من تا صبح درگیر بیمارستان بودم.ضمن اینکه به من توصیه شد که نیایم! از طرفی آقای فروزان و منظمی که کاندیدای انتخابات بودند، وعده دادند که صد میلیارد پول برای والیبال می آورند که من هم گفتم اگر بیاورید، کنار می کشم. چون واقعاً پول جور کردن خیلی سخت است و من باید در این بی پولی، با فانوس دنبال پول می گشتم!

 

فروزان که به نفع ضیایی کنار کشید!

آنها یک تیم بودند و حالا که آقای فروزان کنار کشیده، آقای ضیایی باید او را به هیات رئیسه یا کمیته اقتصادی یا بازاریابی بیاورد تا به والیبال کمک شود!

 

شما که کاپیتان سابق تیم ملی و لژیونر مطرح والیبال بوده اید، چطور صلاحیت تان برای حضور در انتخابات تایید نمی شد؟!

این مسائل در انتخابات ها طبیعی است. من در شورای شهر کرج هم که بودم، این شرایط برایم به وجود آمده بود. گاهی اوقات برای افراد گزارش هایی رد می شود. مثلا من مجرد هستم یا ساخت و ساز دارم که باید درباره آنها توضیحاتی بدهم تا مساله حل شود. اما باید بدانیم که ما همه سرباز این آب و خاک و کشور هستیم. یکی ورزشکاری اگر دکمه لباس اش باز بوده و با یک خانم عکس گرفته، دلیل نمی شود که مشکلی داشته باشد. من در ایتالیا بازی می کردم، می توانستم به هوادار بگویم با من عکس نیاندازید؟ این ها مواردی است که برای بررسی تایید صلاحیت افراد، از آنها پرس و جو می شود.

 

چه کسانی به شما توصیه کردند که در انتخابات شرکت نکنید؟

به هر حال من دوستان خوبی دارم که از مشاوره آنها استفاده می کنم. ضمن اینکه خودم هم حس کردم اگر بروم، ممکن است تنش ایجاد شود. من بهنام محمودی، هدفم این بود که به والیبال کمک کنم نه اینکه آن را خراب کنم اما من نمی توانستم تعهد بدهم که در المپیک ۲۰۲۰ روی سکو می رویم و یا صد میلیارد پول می آورم ولی می دانم که وضع لیگ اسفناک است و تیم ها مشکل دارند.

 

شما فکر می کنید اگر در انتخابات شرکت می کردید، رای می آوردید؟

صد درصد! آقای ضیایی دیگر رقیب نداشت. میدان برایش خالی شده بود. من برای آقای حسن زاده احترام زیادی قائلم اما ایشان در والیبال نبوده و رایی هم نداشت اما اعضای مجمع اکثرا از دوستان من هستند که می دانستم اگر بیایم، به من رای می دهند.

 

اما ضیایی در حالی انتخاب شد که از قبل بسیار گفته می شد او رئیس آینده فدراسیون است.

بله، من هم مثل همه این موضوع را شنیده بودم. گاهی شما برای حرف تان مستنداتی ندارید اما شواهد و قرائن چیز دیگری می گوید. آقای داورزنی، ضیایی را به مجمع آسیایی برده بود. چرا قبلا این کار را نمی کرد؟ من از آقای داورزنی رخصت خواستم اما چرا ضیایی و منظمی یک ساعت مانده به مهلت ثبت نام در انتخابات آمدند؟ شاید آقای ضیایی کاندیدای مورد نظر وزارت ورزش بوده و صلاح مملکت خویش را خسروان دانند. شاید از من شناخت کافی نداشته اند. اما چیزی که مشخص است، این است که فدراسیون در ۹ گذشته و بعد از رفتن آقای داورزنی، عملکرد بسیار  ضعیفی داشته است. چرا آقای داورزنی و ضیایی یک بار درباره شرایط فدراسیون توضیحی ندادند و مصاحبه نکردند؟ فقط باید آقای افشار دوست سپر بلا شود؟ آقای ضیایی نایب رئیس فدراسیون و دوست عزیز من است اما در انتخابات رقیب من بود اما در این انتخابات سالن و نور و صدا همه چیز به نفع او بود! من نمی خواستم خانواده والیبال آسیب ببیند و بگویند تقصیر بهنام محمودی بوده اما ما باید منیت ها را کنار بگذاریم و مشکلات را برطرف کنیم.

 

شما خودتان با داورزنی صحبت کرده بودید؟

بله، ایشان مایل نبود که بنده بیایم و می گفت باید کارت را از هیات رئیسه شروع کنی. من گفتم چطور در این چند سال که رئیس بودید، از من در هیچ سمتی در فدراسیون استفاده نکردید؟ نه در بخش مربیگری و نه در بخش مدیریتی. گفت به من گفته اند، محمودی جایگاه ریاست را می خواهد؟ اما من فقط می خواستم خدمت کنم. این سوال را هم داشتم که چرا در انتخابات، از سعید معروف برای حضور در مجمع دعوت نشد. من مهدی مهدوی را دوست دارم اما او و برادرم شهرام دیگر در تیم ملی نیستند و نباید می آمدند و نفر اول ملی پوشان باید سعید می بود.

 

چرا معروف به مجمع دعوت نشد؟

این سوال را باید آقای داورزنی پاسخ بدهند. احتمالا با خودشان گفته اند چون دو کاندیدا ارومیه ای هستند، سعید پارتی بازی می کند!

 

به لیگ برتر والیبال چه انتقادی دارید؟

الان وضعیت پنج شش تیم مشخص نیست که چه زمانی بازی می کنند یا نه. فدراسیون وظیفه ای در قبال تامین مالی تیم ها ندارد اما می تواند پیگیری کند تا اسپانسرها جذب لیگ شوند. باور کنید ما استعدادهای زیادی داریم که اگر به آنها رسیدگی نکنیم، به هدر می روند.

 

شما حاضرید به فدراسیون ضیایی کمک کنید؟

من حاضرم به والیبال ایران کمک کنم. داورزنی ها و ضیایی ها می آیند و می روند و ما باید کمک کنیم تا پرچم ایران را بالا نگه داریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.