b_Newsبالاخره هر آمدنی یک رفتنی هم دارد

محمد طلایی: مشکلی با سرمربی شدن رسول خادم ندارم!

تاریخ: 1396/10/11
زمان: 11: 28
نوع: گفتگو
بعد از انتخاب رسول خادم به عنوان مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد، با محمد طلایی سرمربی سابق تیم ملی به گفت و گو پرداختیم.

حامد جیرودی/ با اینکه رسول خادم در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون کشتی اعلام کرده بود، سرمربیگری تیم ملی را برعهده نمی گیرد و تصمیم گیرنده شورای فنی خواهد بود، این شورا روز یکشنبه تشکیل جلسه داد و خادم را تا مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان مسئول امور فنی تیم بزرگسالان و در اصل همان سرمربی موقت انتخاب کرد تا به این ترتیب او جایگزین محمد طلایی شود! همچنین شاید عنوان مسئول امور فنی به جای عنوان سرمربی به این دلیل باشد که اتحادیه جهانی قبلا مخالفت خود را با سرمربیگری خادم رییس فدراسیون ایران ابراز داشته بود.

 

این موضوع باعث شد تا به سراغ طلایی برویم و با او گفت و گویی داشته باشیم. البته این مربی همان طور که قبلا هم به «گل» گفته بود، اعتراضی در خصوص کنار رفتن از سرمربیگری ندارد.

 

همانطور که قبلا گفته شده بود، رسول خادم دوباره به عنوان سرمربی تیم ملی اما با عنوان مسئول امور فنی بزرگسالان انتخاب شد!

شورای فنی تصمیم گیرنده است. آقای خادم هم که خودشان رییس فدراسیون هستند و حتما صلاح کار را بر این دانسته اند که دوباره در کادر فنی حضور داشته باشند و هر نظری داشته باشند، مورد قبول ما هم هست!

 

یعنی در خصوص این تصمیم هیچ صحبتی با شما نداشت؟

نه ماه هیچ صحبتی با هم نداشتیم و من هم خبرش را شنیدم!

 

رضا لایق دبیر فدراسیون اعلام کرده که شما در کادر فنی به عنوان مربی حضور خواهید داشت. آیا قصد دارید که بمانید؟

من همیشه گفته ام که ما یک عمری است کنار هم هستیم و رفاقت من و آقا رسول دیرینه است و حالا هم مشکلی وجود ندارد و امیدوارم که بتوانم از لحاظ فنی به تیم ملی کمک کنم و قدمی برای موفقیت تیم بردارم.

 

همیشه این طور مواقع کسانی که برکنار می شوند ناراحت می شوند اما در مورد شما انگار این طور نیست!

چه ناراحتی؟! بالاخره هر آمدنی یک رفتنی هم دارد. یک زمانی به من گفته شد که به عنوان سرمربی کار کنم و قبول کردم و حالا هم آقای خادم خودشان دوباره برگشته اند و ما هم در خدمت ایشان هستیم.

 

اما به نظر می رسد که بهتر بود شورای فنی به شما فرصت می داد تا تیم تان را بسازید.

قبول دارم. شورای فنی هم می دانست ممکن است در مسابقات جهانی فرانسه چه نتایجی رخ دهد. ما یکسری جوان را به تیم ملی اضافه کردیم که تازه کار بودند و تجربه ملی زیادی نداشتند. این یک تصمیم جمعی بود و من از کادرم دفاع می کنم و قرار هم بر این بود تا از تیم ملی حمایت شود.حالا این جوان ها یا می درخشیدند و مدال می گرفتند و یا نتیجه نمی گرفتند مثل الان، اما این یک تصمیم برای آینده بود تا نسل جدیدی ساخته شود. رضا اطری را هم که دیدید آن موقع به حریف آمریکایی اش باخت اما الان او را برد یا مصطفی حسین خانی، میثم نصیری، یدا... محبی که دیگر کشتی گیران خوب ما هستند و در مسابقات جهانی می توانستند نتیجه بگیرند اما اسیر اتفاقات کشتی شدند.

 

با این حال، شما قربانی این جوانگرایی شدید!

چه بگویم! به هر حال تصمیمی است که گرفته شده و ما کنار هم هستیم. ما تیم جوانی داریم. کشتی گیرانی مانند کمیل قاسمی و حسن رحیمی شاید تا دو، سه سال دیگر بتوانند کشتی بگیرند و ما باید بتوانیم جای آنها را پر کنیم. الان کشتی گیران خوبی مثل مجتبی گلیج و حسین شهبازی به ما اضافه شده اند و امیدواریم که بتوانیم تیم یکدستی را بسازیم.

 

در این بین کشتی گیری مثل رضا یزدانی چقدر شانس دارد؟

رضا هم باید در انتخابی تیم ملی شرکت کند، چرا شانس نداشته باشد؟ او هم مثل بقیه می تواند بیاید و کشتی بگیرد.

 

حالا خادم همزمان دوباره هم سرمربی و هم رییس فدراسیون است. این دو کار با هم را چطور می بینید؟

خادم انسان توانایی است. او هر جایی که بوده حتی خارج از محیط کشتی، توانایی های خود را نشان داده و به نظرم می تواند در این دو حوزه هم کار کند.

 

درباره نگرانی هایی که در خصوص احتمال تعلیق کشتی ایران توسط اتحادیه جهانی به خاطر پرونده علیرضا کریمی وجود دارد، چه نظری دارید؟

به هر حال همه نگران این موضوع هستند اما فدراسیون کشتی و شخص آقای خادم در اتحادیه جهانی مشغول رایزنی است تا این مشکل حل شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.