b_Newsکشتی گیران امید، همان کشتی گیران بزرگسالان هستند و مشکلی نیست

علیرضا رضایی: حضور خادم از لحاظ دیپلماتیک، به نفع ما بود

تاریخ: 1396/10/18
زمان: 08: 30
نوع: گفتگو
دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی آزاد در حالی زیر نظر رسول خادم مسئول فنی تیم ملی آغاز شده است که وی دستیاران تازه ای را به عنوان کادرفنی تیم ملی بزرگسالان در کنار خود اضافه کرده است.

حامد جیرودی/ دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی آزاد در حالی زیر نظر رسول خادم مسئول فنی تیم ملی آغاز شده است که وی دستیاران تازه ای را به عنوان کادرفنی تیم ملی بزرگسالان در کنار خود اضافه کرده است. یکی از این مربیان، علیرضا رضایی سرمربی تیم امید کشتی آزاد است که قرار شده به صورت همزمان در تیم ملی بزرگسالان هم حضور داشته باشد. این موضوع باعث شد تا به سراغ رضایی برویم و با وی صحبت کنیم. رضایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که تیم ملی با کادر جدید بتواند به موفقیت های بیشتری دست پیدا کند.

 

هفته پیش اعلام شد که همچنان سرمربی تیم امید کشتی آزاد هستید اما مثل این که قرار شده در کادرفنی تیم ملی بزرگسالان هم حضور داشته باشید.

بله با نظر آقای خادم قرار شد که در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان هم حضور داشته باشیم و کمک کنیم.

 

حضور همزمان شما در دو تیم مشکلی ایجاد نمی کند؟

نه چون کشتی گیران امید، همان کشتی گیران بزرگسالان هستند و در واقع یک تیم هستند که به طور همزمان آنها را زیر نظر داریم.

 

درباره حضور مجدد خادم در راس کادرفنی تیم ملی چه نظر دارید؟

به هر صورت آقای خادم نشان داده که چه در تیم ملی حضور داشته باشد یا نه می تواند منشا اثر باشد اما ضرورت این موضوع احساس شده بود که با توجه مسابقاتی که در پیش است، آقای خادم شخصا در تیم ملی حضور داشته باشند اما با توجه به مسئولیت های دیگری که دارند، قرار شد تقسیم وظایف شود و افراد دیگر هم به ایشان کمک کنند.

 

البته خادم چند وقت پیش دوباره به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد و منتقدانی هم مثل عباس جدیدی داشت. فکر می کنید در این دوره چه عملکردی خواهد داشت؟

خادم کسی است که توانمندی و عملکردش در مدیریت فدراسیون کاملا مشخص است. او حرکت های خوبی در سطح بین المللی انجام داد و باعث شد تا قدرت ایران در مراجع بین المللی افزایش پیدا کند و از لحاظ دیپلماتیک، حضور خادم به نفع ما بود.

 

اما همچنان نگرانی هایی درباره تعلیق کشتی ایران وجود دارد که خود خادم هم به آن اشاره کرده بود!

تا الان که رایزنی های آقای خادم جواب داده است و همین روابط گسترده ایشان بوده که باعث شده تا مشکلی به وجود نیاید.

 

از این موضوع که بگذریم، حضور شما، محمد طلایی و فردین معصومی در کادرفنی تیم ملی که هر کدام از قهرمانان سابق کشتی ایران بوده اید، چقدر می تواند به موفقیت تیم ملی کمک کند.

به هر حال تاثیر گذار خواهد بود. این درست است که ما در گذشته قهرمانی هایی داشته ایم اما در حال حاضر هدف مان این است که با اتحاد و همدلی بیشتر به موفقیت تیم ملی کمک کنیم.

 

ایران با نهمی در مسابقات جهانی فرانسه، نتوانست سهمیه جام جهانی را بگیرد اما اتحادیه جهانی باز هم از تیم ملی برای حضور در این رقابت ها دعوت کرده است.

این اتفاق به این دلیل افتاده که حضور ایران در تورنمنتی مانند جام جهانی، به این رقابت ها رونق می دهد و این یک واقعیت غیر قابل انکار است. ایران یکی از تیم های بزرگ کشتی دنیاست و به این رشته اعتبار داده است.

 

با این شرایط، می توان امیدوار بود که قهرمانی در جام جهانی تکرار شود؟

به نظر من دیگر به مسابقات پاریس نباید فکر کرد. ما همواره یکی از قدرت های کشتی بوده ایم و باز هم می رویم که در جام جهانی به موفقیت برسیم.

 

بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را چطور می بینید؟

بازی های آسیایی، رقابت هایی است که موفقیت در آن برای کاروان ورزشی ایران اهمیت زیادی دارد و در این میان، سهم کشتی برای مدال آوری غیر قابل انکار است و باید امیدوار بود تیم های آزاد و فرنگی ایران در این مسابقات هم به موفقیت برسند.

 

دیروز پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی بود. شما خودتان در این سالها چه تاثیری از تختی گرفته اید؟

به نظر من تختی را نباید فقط به عنوان یک کشتی گیر نگاه کرد. او چهره ای است که نامش با تاریخ و فرهنگ ایران درآمیخته است. شاید یک کودک خردسال الان چهره تختی را ندیده باشد و تاریخ زندگی اش را نداند اما نامش را شنیده و او را می شناسد. این نشان می دهد که تختی برای همه ما فراتر از یک کشتی گیر و یا ورزشکار بوده و برای همه ما مهم است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.